komunikaty prasowe

MERCOR WPROWADZA DO SPRZEDAŻY KOLEJNY PRODUKT DUNAMENTI

POZYSKANIE PRZEZ DUNAMENTI TUZVEDELEM APROBATY NA FARBY

PĘCZNIEJĄCE POLYLACK W

Mercor SA, wiodąca spółka z Grupy Mercor, należąca do grona liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, wprowadza do oferty kolejny produkt węgierskiej spółki Dunamenti Tuzvedelem: farby pęczniejące Polylack W. Od kilku miesięcy w ofercie Grupy Mercor znajdują się zabezpieczenia dylatacji i przejść instalacyjnych produkowane przez Dunamenti Tuzvedelem.

Spółka Dunamenti Tuzvedelem otrzymała Europejską Ocenę Techniczną ETA: ETA-15/0801 od renomowanej instytucji badawczej OIB w Austrii (Österreichische Institut für Bautechnik), która umożliwia sprzedaż wodnej, ognioodpornej farby pęczniejącej Polylack W na rynkach europejskich, w tym w Polsce.

 

Otrzymana przez Dunamenti Tuzvedelem Europejska Ocena Techniczna dotyczy ogniochronnej powłoki reaktywnej Polylack W.

Polylack W to wodorozcieńczalna farba pęczniejąca przeznaczona do zabezpieczeń ogniochronnych konstrukcji stalowych. Produkt zalecany jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie farby pozwala na zwiększenie odporności ogniowej konstrukcji stalowej do 60 minut. Unikalna receptura Polylack W pozwoliła na stworzenie prostego w użyciu specjalistycznego produktu ogniochronnego.

Uzyskana Europejska Ocena Techniczna ETA na produkt Polylack W to kolejny ważny krok w rozbudowywaniu oferty segmentu zabezpieczeń przeciwpożarowych Grupy Mercor o produkty Dunamenti Tuzvedelem. Do tej pory stosowaliśmy dostępne na rynku farby innych producentów. Dziś poszerzamy portfolio o własne farby wodne, które mają szerokie zastosowanie przy konstrukcjach stalowych w pomieszczeniach przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych czy obiektach użyteczności publicznej. Farby wodne cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem m.in. w Europie Zachodniej. To kraje przywiązujące szczególną wagę do rozwiązań przyjaznych środowisku, częściej więc wybierają produkty na bazie wody niż farby rozpuszczalnikowe – mówi Grzegorz Lisewski, Pierwszy Wiceprezes Mercor SA.

Systematycznie będziemy rozszerzać naszą ofertę o kolejne produkty Dunamenti. Obecnie trwają badania nad nimi w renomowanych europejskich instytucjach badawczych. Wszystkie produkty Dunamenti są uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty. Wierzymy, ze działania te wzmocnią naszą pozycję m.in. na rynkach polskim, czeskim, słowackim i węgierskim – dodał Grzegorz Lisewski, Pierwszy Wiceprezes Mercor SA.