O firmie

Systemy przeciwpożarowe i zabezpieczenia PPOŻ

"MERCOR" S.A. z siedzibą w Gdańsku istnieje od 1988 roku.

Jesteśmy jednym z największych w Polsce podmiotów działających w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Tworzymy międzynarodową grupę kapitałową, która na europejskim rynku należy do grona liderów w swojej dziedzinie. Na naszą kompleksową ofertę składają się: systemy oddymiania, odprowadzania ciepła i doświetleń dachowych, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych. Klientom oferujemy także pełną opiekę serwisową.

Od ponad 30 lat dostarczamy bezpieczeństwo. Na portfolio firmy składają się setki realizacji wykonanych w Polsce i za granicą. Zdobyte doświadczenie łączymy z innowacyjnością, tworząc nowe rozwiązania na miarę wyzwań współczesnego budownictwa.

Jesteśmy spółką publiczną. Od lipca 2007 roku akcje "MERCOR" S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Świadcząc kompleksowe usługi, ściśle współpracujemy z projektantami i wykonawcami budynków. Oferujemy pomoc w doborze i projektowaniu systemów ochrony przeciwpożarowej, produkujemy urządzenia, które wchodzą w skład tych systemów, dostarczamy je na budowę oraz montujemy, zapewniamy także opiekę serwisową, która jest gwarantem długoletniej sprawności naszych systemów.

Większość asortymentu wytwarzamy na indywidualne zamówienie klienta, który ma możliwość określenia pożądanych parametrów produktu z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i wymagań wynikających z przepisów.

Zobacz wideo

nasze atuty

"Mercor" S.A. od 30 lat z sukcesem sprawdza się w roli partnera biznesowego w realizacji nawet najbardziej wymagających inwestycji budowlanych. Do kwestii systemów biernej ochrony przeciwpożarowej podchodzimy odpowiedzialnie, profesjonalnie i nowocześnie. Dlaczego warto z nami współpracować? Ponieważ nasze atuty to:

  • BOGATA WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

  • WYSOKIEJ KLASY SPECJALIŚCI BRANŻOWI

  • KOMPLEKSOWA OFERTA I SERWIS

  • ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

  • JAKOŚĆ POTWIERDZONA ISO 9001

Historia

historia

mercor w liczbach

  • spółek w grupie
  • lata doświadczenia
  • rynków na świecie
  • milionów pln rocznych przychodów
  • pracowników w grupie

Aktualne dane finansowe (po pierwszym kwartale roku obrotowego 2021/2022)

Grupa Mercor po pierwszym kwartale roku obrotowego 2021/22 (1.04.2021 - 30.06.2021) odnotowała 14-procentowym r/r wzrost przychodów ze sprzedaży (do 104 mln zł). Zysk netto pozostał na zbliżonym poziomie rok do roku (8,4 mln zł). Zyski EBITDA i EBIT były wyższe odpowiednio o 3% i 4% r/r.

WŁADZE mercor

zarząd "mercor" s.a.

rada nadzorcza "mercor" s.a.

Tworzymy międzynarodową grupę

Nadrzędnym celem Grupy Mercor jest ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Mercor S.A.

Założenie spółki: 1988
Siedziba główna: Gdańsk

Mercor Tecresa

Założenie spółki: 2008
Siedziba spółki: Leganes
www.mercortecresa.com

Mercor Ukraina

Założenie spółki: 2006
Siedziba spółki: Lwów
www.mercor.com.ua

Mercor - Dunamenti

Założenie spółki: 1981
Siedziba spółki: Göd
www.dunamenti.hu

Mercor Czech Republic

Założenie spółki: 2014
Siedziba spółki: Ostrawa
www.mercor-czech.cz

Mercor Slovakia

Założenie spółki: 2014
Siedziba spółki: Bratysława
www.mercor-slovakia.sk

Mercor Rumunia

Założenie spółki: 2006
Siedziba spółki: Chitila
www.mercor.ro